Hotel andel’s w Łodzi uskrzydlony!

Łódź, 23.03.2017  – W Łodzi, po raz piąty już, wręczono statuetki Łódzkich Łabędzi. Wśród dużych firm, miano „Pracodawcy Kreującego i Wspierającego Edukację 2016” zdobył hotel andel’s by Vienna House Lodz.

Łódzkie Łabędzie to wyjątkowa nagroda w Polsce, która jest przyznawana przez szkoły, pragnące uhonorować pracodawców wspierających ich edukację. Konkurs jest organizowany przez Prezydenta Miasta Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, a jego celem jest promocja współpracy pracodawców ze szkołami i prezentowanie najlepszych praktyk w tym zakresie. W ten sposób firmy mają możliwość uczestniczyć w procesach kształcenia. Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się 16 marca w Muzeum Miasta Łodzi.

W ramach współpracy z zespołem Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława  Grabskiego, andel’s by Vienna House Lodz funduje nagrody i stypendia dla uczniów i nauczycieli, organizuje kursy, szkolenia i praktyki, a także tzw. Dni Otwarte w hotelu. Ich uczestnikami są przedstawiciele szkół średnich zawodowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz pracownicy andel’s by Vienna House Lodz. W trakcie spotkania pracownicy hotelu pokazują swoje miejsce zatrudnienia „od kuchni”. Reprezentanci poszczególnych działów udzielają informacji dotyczących ich codziennej pracy, a w ten sposób przedstawiają kompetencje zawodowe niezbędne w zawodzie recepcjonisty, kucharza czy koordynatora bankietów. W ten sposób mogą pokazać jak w praktyce wygląda świat hotelarza. 

"Nagroda "Pracodawcy Kreującego i Wspierającego Edukację" w roku 2016 to dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie ogromna satysfakcja. Ważne jest, aby wraz z rozwojem branży hotelarskiej, rozwijać również młodą kadrę. Współpraca ze szkołami to pierwszy krok w tym kierunku. Statuetka to również potwierdzenie nowej strategii HR w Vienna House, która wdrożona ponad roku temu, przynosi pozytywne rezultaty. Dzięki naszej otwartości i doświadczeniu jesteśmy w stanie wiele zaoferować młodym ludziom, którzy za kilka lat będą wkraczać na rynek pracy. Ten dialog pomiędzy pracodawcą, a szkołami jest niezwykle istotny i zamierzamy go kontynuować także w kolejnych latach" – komentuje Anna Olszyńska, Dyrektor Generalna andel’s by Vienna House Lodz. 

Lodzkie-Labedzie-nagroda-andel_s-by-Vienna-House-Lodz.jpg
170323_IP_Hotel_andel_s_uskrzydlony.docx